Paranormalne

Ciekawostki paranormalne

Czy zjawisko jest spowodowane reakcją strachu?

Gdy coś strasznego zdarza się wokoło nas, nasze ludzki ciało reaguje przez sposób środkowy układ nerwowy, co znane jest jako nasz „walka lub ucieczka” odpowiedź. Ten samoobronny mechanizm jest naturalny i zdrowy, ale także zmienia nasze postrzeganie rzeczywistości. Ten hiperarousal stan stymulowany przez stres jest fizjologiczną reakcją która zdarzać się w odpowiedzi postrzegać szkodliwego wydarzenie, atak, lub zagrożenie dla przetrwania. Podczas gdy postrzegane „zagrożenie” może nie być realne, reakcja fizjologiczna organizmu jest bardzo realna. Ta ostra reakcja na stres zaczyna się od uwolnienia adrenaliny i noradrenaliny z nadnerczy – i to jest dopiero początek reakcji organizmu. Nasz metabolizm zwalnia, nasz oddechowy odpowiedź przyśpiesza, nasz źrenice dialate, i nasz osąd spada drugorzędny nasz behawioralnych odpowiedzi. Mogę przypomnieć sobie doświadczenia, będąc całkowicie level-headed (lub tak myślałem), jak chodziłem długie, złamane korytarze przerażającego azylu zdrowia psychicznego kilka lat temu. Byłem spokojny i zebrany, dopóki nie usłyszałem, że coś woła moje imię, i natychmiast moje serce wydawało się wybuchnąć z mojej piersi. Moje stopy zaczęły biec, zanim jeszcze zdałem sobie sprawę, że jestem w ruchu w dół korytarza! Próbowałem przywoływać szczegóły wydarzenie opóźniony ten noc ale everything wydawał się mglisty (gdy my często widzimy w eye świadka zeznaniach stresujące sytuacje). Nasz obserwacje prawie zostać drugorzędnym nasz biologiczna odpowiedź stres lub strach. Czasami przerażające doświadczenie, o którym mowa, nie ma charakteru paranormalnego, ale jest po prostu przerażające, a nasz umysł wypełnia luki poprzez sugestie społeczne lub fałszywą nadzieję. Chciałabym móc powiedzieć, że słyszę duchy krzyczące dość często podczas moich badań paranormalnych, ale zazwyczaj jest to chrupiąca gałąź uderzająca o okno, zabłąkane zwierzę przemykające za koszem na śmieci lub zewnętrzny cień rzucany przez pobliski ruch uliczny, który po prostu pobudza moje ciało do „trybu strachu”.

Czy zjawisko jest spowodowane przez percepcję?

Ciągle uderzam w percepcję, ale to naprawdę jest klucz do zrozumienia, co może być lub nie być zjawiskiem paranormalnym. Kiedy już uchwycisz umiejętność włączenia tego do swojej logicznej oceny, może to faktycznie pomóc złagodzić stres, jak również potwierdzić prawdziwie paranormalne zdarzenia w Twoim życiu. Psychologia Gestalt jest jednym z moich ulubionych tematów podczas wykładów na temat zjawisk paranormalnych i pomaga mi wyjaśnić wiele przerażających doświadczeń, które mają miejsce w nocy. Psychologia Gestalt ilustruje mózg sposób organizowania informacji, jak to jest postrzegane przez nasze ciało, i kategoryzuje niektóre z auto-pilot odpowiedzi nasz mózg używa do skoku do wniosków. Paradolia jest wyjaśnieniem tworzenia „czegoś z niczego” podczas zbyt długiego wpatrywania się w korytarz lub słuchania białego szumu w swojej skrzynce dla duchów. Kontynuacja pomaga opisać ruch, który widzimy na polach bitewnych Gettysburga, gdy wpatrujemy się w długie, kręte drogi ozdobione kierunkowymi liniami ogrodzeń. (Twój umysł „kontynuuje” ruch niekompletnego obrazu do postrzeganej satysfakcjonującej konkluzji; czasami tworząc ducha z cienkiego powietrza)! Wpatrywanie się w światło latarki podczas paranormalnego śledztwa i nagłe zobaczenie jej pulsu może być również opisane przez psychologię Gestalt lub nawet organizację przypadkowych czynników w fałszywe przekonanie… cała psychologia zdrowego umysłu! Ponownie, nie oznacza to, że objawienie na końcu sali nie jest ważne, ale wiedza o tym, jak działa umysł, pozwala ci zakwestionować to, o co sceptyczni wyznawcy będą cię później pytać, gdy będziesz opowiadał swoją paranormalną historię.

Czy zjawisko jest spowodowane przez biologię?

Psychologia umysłu odgrywa ogromną rolę w „paranormalnym spotkaniu”, ale podobnie jest z resztą ciała. Czy kiedykolwiek widziałeś floaters w swojej wizji lub wpatrywałeś się w szpargały przed pójściem spać, a następnie, gdy zamykasz oczy, zaczynasz widzieć ruch? Twój umysł wędruje do „co jeśli” jak wyraźnie i definitywnie widzisz coś w swoim oku umysłu i nawet ponownie jak mrugasz z niedowierzaniem. To właśnie ta aktywność w tle jest odpowiedzialna za twoje niezwykłe doświadczenia wizualne przy braku światła. Techniczne określenie tego zjawiska to „Phosphene” i jest ono bardzo zdrowe i naturalne.

Czy zjawisko jest spowodowane przez nieznane?

Kiedy ludzie, którzy mają przerażające paranormalne zdarzenia w swoim domu i po dochodzeniu nadal nie ma wykonalnych wyjaśnień doświadczenia, czasami wnioskuję o „nieznanym”. Nie oznacza to, że masz lub nie masz ducha nawiedzającego cię, demona kradnącego twoją biżuterię lub obcego uprowadzającego cię w nocy, ale co oznacza, że jest wiele do nauczenia się o ludzkim doświadczeniu. Telekineza, projekcja (teorie poltergeista), nieświadoma siła umysłu, a nawet siła sugestii są trudne do systematycznego dopasowania do metody naukowej, a większość badań parapsychologicznych (choć zbudowanych na wiekach udokumentowanych zdarzeń) jest wciąż w naukowym powijaku,