Ogólnotematyczne Samorozwój

Jak zmienić nawyki?

Potrzeba dużo woli i zaangażowania, aby dokonać nawet najmniejszej zmiany w swoich codziennych nawykach. Chcesz przestać spędzać tyle czasu na portalach społecznościowych i forach, a zamiast tego musisz rozpocząć codzienną rutynę ćwiczeń? Ciągle powtarzasz sobie, że jutro będzie dzień wielkiej zmiany, ale nigdy nie zobowiązujesz się do realizacji planów?

Pamiętasz pierwsze prawo ruchu Newtona? „Każdy obiekt znajdujący się w stanie ruchu jednostajnego ma tendencję do pozostawania w tym stanie ruchu, chyba że zostanie do niego przyłożona zewnętrzna siła”. Jak się okazuje, Newton był nie tylko fizykiem; to prawo można zastosować do naturalnych zachowań ludzi. Teraz poszukajmy tej zewnętrznej siły. Istnieje kilka świetnych aplikacji i narzędzi, które mogą pomóc Ci podjąć zobowiązanie i rozwijać dobre nawyki dzień po dniu.

1. TinyHabits

Dr BJ Fogg opracował program, który może zmienić sposób, w jaki podchodzisz do życia w ogóle. Jego podejście opiera się na trzech krokach: posiadanie epifanii, zmiana otoczenia i robienie małych kroków.

Tiny Habits to darmowa 5-dniowa sesja, która zachęci Cię do podjęcia działań w kierunku rozwoju nowych umiejętności i nawyków, które zaowocują korzyściami na całe życie.

2. Nie przerywaj łańcucha

Po otwarciu tego linku nie znajdziesz atrakcyjnej strony internetowej. To tylko prosty kalendarz z czerwonymi i żółtymi akcentami.

Poczekaj; to właśnie czyni to narzędzie online tak skutecznym!

Ta metoda była dość skuteczna dla Jerry’ego Seinfelda: używał dużego czerwonego X na kalendarzu, aby odnotować postęp, który zrobił.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać cel i zacząć zaznaczać dobre dni. Podkreślenia posłużą jako świetna motywacja; nie będziesz lubił zrywać łańcucha!

3. NinjaEssays

Co powiesz na trzymanie się rutyny pisania?

Wiesz, że twój sukces w każdym zawodzie zależy od twoich umiejętności wyrażania. Jeśli jesteś studentem college’u lub uniwersytetu, nie masz na to wpływu: musisz zacząć pisać udane prace, jeśli chcesz ukończyć studia zgodnie z planem.

Pisarze i redaktorzy w Ninja Essays pomogą Ci rozwinąć tę umiejętność. System bezpośrednich wiadomości łączy się z twoim pisarzem, więc możesz monitorować postępy w pisaniu akademickim i uczyć się z doświadczenia. Następnie będziesz gotowy, aby zmierzyć się z własnymi projektami pisarskimi.

4. Daytum

Zapamiętywanie informacji to również nawyk, który wymaga rozwoju. Po swojej stronie masz Daytum – narzędzie, które pozwala Ci zbierać i wizualizować wszystkie rodzaje informacji i statystyk, które uważasz za ważne. Tworzysz osobisty dashboard, który pozwoli Ci być na bieżąco z Twoimi celami, ale także pomoże Ci zapamiętać działania, które wykonałeś w minionym okresie czasu.

5. HabitForge

Czy znasz najlepszy sposób na wyrobienie dobrego nawyku? Stawiaj sobie wyzwania!

To narzędzie umożliwia Ci wyznaczenie wyzwania i podążanie w jego kierunku. Możesz to zrobić samodzielnie, ale możesz też dołączyć do grupy, która będzie Cię wspierać po drodze.

Przez 21 dni będziesz dostawać codziennie maile, przypominające o tym, by nie stracić zaangażowania w realizację celu. Po prostu wybierz nawyk, który chcesz zrobić lub złamać, a HabitForge zainspiruje cię do posuwania się naprzód.

6. StickK

To narzędzie pomaga ci utrzymać wysiłki dzięki zachętom i naprawdę wspierającej społeczności.

Po pierwsze, narzędzie pomaga Ci zdefiniować cel i uświadomić sobie, co trzeba by było zrobić, aby go osiągnąć. Następnie StickK zachęci Cię do postawienia pieniędzy na linii, aby zamienić marzenie w rzeczywistość. Nie ma lepszej zachęty niż ta!