Ciekawostki Nauka

Nawyki oznaczające inteligencję

Rodzice, nauczyciele i społeczeństwo zawsze besztają nas za złe nawyki i doceniają za te dobre. Ale nauka mówi, że są trzy złe nawyki, które są oznakami wyjątkowej inteligencji. Przygotuj się! Nadszedł czas, aby pochwalić się ich posiadaniem!

Niektórzy ludzie po prostu nie lubią utrzymywać porządku w swoim pokoju czy swoich rzeczy. Uwielbiają bałagan. Są też tacy, którzy nie stosują się do motta Benjamina Franklina: „Wczesne kładzenie się spać i wczesne wstawanie czyni człowieka zdrowym, bogatym i mądrym”. Śpią późno, budzą się późno, a mimo to są szczęśliwi.

Ludzie są okablowani, aby myśleć, że bałaganiarstwo i budzenie się do późnej nocy to złe maniery i oznaki porażki. Jeśli chodzi o przekleństwa, ludzie mówią „Mind your language!”. Używanie brzydkiego języka w miejscach pracy i instytucjach edukacyjnych – utrudnia relacje społeczne i prowadzi do surowych kar. Prawda?

Ale, czy wiesz, że te trzy nawyki, które są uważane za złe i niezdrowe, mogą w rzeczywistości ujawnić twój ukryty talent?

Oto, co mówią badania naukowe – „nie ma nic złego w tym, że nie potrafisz się z tym pogodzić”.

1. Bałagan

Niezorganizowane i niechlujne życie może zwiększyć twoją kreatywność, według psychologa z University of Minnesota. Ludzie z zabałaganionymi pokojami wydawali się mieć kreatywne myśli. Mogą cieszyć się twórczą pracą i myśleć poza pudełkiem. Według tego nowego badania niechlujne biurko i inteligencja idą w parze!

Wiele osób może twierdzić, że zagracone biurko jest oznaką zagraconego umysłu. Mówiąc to, co oznacza puste biurko?

Żebyś wiedział, Albert Einstein był również znany z tego, że był bałaganiarski! Istnieje wiele innych wysoce inteligentnych ludzi mających zdezorganizowane przestrzenie, a jednak są kreatywni i skupieni w życiu. Tak więc, jeśli nie sprzątasz swojego biurka, twój umysł jest z pewnością zajęty czymś ważnym.

„Dobrze zachowujące się kobiety rzadko tworzą historię!” powiedziała Laurel Thatcher Ulrich. To samo można odnieść również do mężczyzn! Można więc powiedzieć, że dobrze zachowująca się osoba może zdobyć dobrą reputację w przestrzeni publicznej, ale może nie być w stanie podtrzymać niekorzystnych okoliczności. Wspierając to psycholog Kathleen Vohs mówi, że zdezorganizowane środowisko może pomóc ci zdobyć świeże spojrzenie. Ponieważ bałagan inspiruje cię do zerwania z tradycjami.

2. Późne przesiadywanie.

Czy wiesz, że nocne sowy mają wysokie wyniki IQ? Badania naukowe wykazały, że bardziej inteligentni ludzie mają tendencję do bycia bardziej nocnymi. Ludzie mają zdolność do wstrzymywania swojego zegara biologicznego i odpowiednio zmieniają rytm okołodobowy. W innym badaniu stwierdzono, że inteligentne dzieci częściej zostają do późna i są mniej uporządkowane.

Na podstawie tych badań można powiedzieć, że pozostawanie do późna może być dobre dla inteligencji społecznej. Nic dziwnego, że Charles Darwin, Keith Richards, Barrack Obama są znani z nocnych aktywności.

Dalej, psycholog Satoshi Kanazawa doniósł w Study Magazine, że średnia IQ i wzorce snu są jak najbardziej powiązane. Osoby z IQ poniżej 75 kładły się do łóżka o 23:30 w dni powszednie we wczesnej dorosłości, podczas gdy osoby z IQ powyżej 125 kładły się do łóżka około po 12:30.

Badania te potwierdzają, że nocne sowy uważają, że jest to właściwy czas na życie, kiedy wszyscy poszli spać. Czy jesteś tym, który uwielbia bawić się pod księżycem? W takim razie gratuluję złych nawyków i inteligencji!

3. Dużo przeklinania

Inteligentni ludzie używają więcej przekleństw i mają bogatszy zasób słownictwa, co potwierdziło badanie opublikowane w Huffington Post.

Ochotnicy w wieku 18-22 lat zostali poproszeni o nazwanie słów tabu i nazwanie zwierząt w ten sam sposób w określonym czasie. Wyniki pokazały, że ci, którzy więcej przeklinali, mieli lepszy zasób słownictwa. Inne badanie wykazało, że przeklinanie łagodzi stres psychiczny i fizyczny.

Czy jesteś tym, który lubi przeklinać, mieszka w brudnym pokoju i jest dumną nocną sową? Wtedy musisz cieszyć się czytaniem tego postu! Daj nam znać, jeśli mogłeś się do niego odnieść i chętnie dowiesz się o swojej inteligencji. Nie krępuj się podzielić tym postem z innymi, którzy mają te trzy złe nawyki i uświadomić im ich inteligencję. I bądźcie na bieżąco z najciekawszymi postami!

Jeśli jesteś empatą, to musisz znać naukę stojącą za empatią i empatami.

Jako psychiatra i empata jestem zafascynowany tym, jak działa zjawisko empatii. Czuję z pasją – że empatia jest lekarstwem, którego świat teraz potrzebuje.

Empatia to sytuacja, w której wyciągamy nasze serca do innych i stawiamy się w ich sytuacji. Jednak bycie empatą sięga jeszcze dalej. Podobnie jak wielu moich pacjentów i ja sam, empaci to ludzie, którzy znajdują się wysoko na spektrum empatii i faktycznie czują, co dzieje się u innych w ich własnych ciałach.

W rezultacie empaci mogą mieć niesamowite współczucie dla ludzi – ale często wyczerpują się z powodu odczuwania „zbyt wiele”, chyba że opracują strategie ochrony swojej wrażliwości i rozwiną zdrowe granice.