Siłownia

Nie opuszczaj treningów

Czy możesz sobie wyobrazić postępy, jakie poczyniłbyś w ciągu najbliższego roku, gdybyś całkowicie poświęcił się nie opuszczaniu treningów? Ja mogę. W rzeczywistości mogę powiedzieć, którzy zawodnicy zrobią szybki postęp, a którzy nie, poprzez ich obsesję na punkcie powrotu na siłownię. Oni żyją, oddychają i marzą o postępie. Wiedzą czego chcą i są zmotywowani, by to osiągnąć.

Stały progres jest niezbędny dla ciągłego przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej. Twoje ciało jest inteligentne i bardzo szybko przystosowuje się do zmian. Jeśli nie stawiasz mu ciągłych wyzwań, twoje ciało nie zareaguje na nie wzrostem tkanki mięśniowej.

Siła nie jest opcjonalna. Chociaż nie musisz trenować do jednego powtórzenia maksymalnej siły, lub koniecznie używać niskich powtórzeń, musisz dostać heck dużo silniejszy niż jesteś teraz.

Bez progresji ciężaru, lub progresywnego przeciążenia, nic innego nie ma znaczenia. Koniec historii. Żadna ilość połączenia umysł-mięsień lub zamieszania mięśniowego nie pozwoli ci zbudować mięśni, jeśli nie będziesz naciskał na większy ciężar na drążku w jakiś sposób, jakoś.

Wszystko co robisz w siłowni opiera się na progresywnym przeciążeniu.

Możesz dodać drop sety do swojej rutyny, ale jeśli nie będziesz stopniowo dodawał ciężaru z czasem, twoje ciało szybko przystosuje się do specyficznych wymagań drop setów. Nie możesz kontynuować dodawania coraz więcej i więcej drop setów. Dlatego drop sety (i inne zaawansowane techniki treningowe) są fajnym narzędziem, ale bez progresywnego przeciążenia szybko stają się ograniczone w oddziaływaniu.

Możesz zmniejszyć odpoczynek między zestawami, ale jeśli nie będziesz stopniowo dodawał ciężaru w czasie, twoje ciało dostosuje się do specyficznych wymagań ograniczonego odpoczynku. Nie możesz wiecznie zmniejszać odpoczynku między zestawami. Prędzej czy później zabraknie Ci odpoczynku do zmniejszenia i podejście z przerwą na odpoczynek powróci z powrotem do konieczności dodawania ciężaru do drążka. Jeżeli mi nie wierzysz, to sprawdź co nieco na temat Doggcrapp Training. DC Training wykorzystuje zestawy z pauzami, ale głosi progresję, progresję, progresję.

Zapamiętaj tę prawdę – nie ma słabych kulturystów. Tak, wiem, że słyszeliście kulturystów mówiących takie rzeczy jak…siła nie ma znaczenia. Wiesz co się dzieje potem? Idą na siłownię i robią przysiad 405 na 12 powtórzeń, a następnie 455 funtów na 6 powtórzeń. Siła ma znaczenie. Ci faceci zbudowali swoje sylwetki na progresywnym przeciążeniu.

Przesłanie, które próbują ci przekazać jest takie, że siła absolutna nie ma znaczenia. Nie musisz stać się tak silny jak powerlifter, ani nie musisz koniecznie wykonywać zestawów o niskiej liczbie powtórzeń. Musisz jednak stać się o wiele silniejszy niż jesteś teraz.

Osobiście przeprowadziłem wywiady, trenowałem i rozmawiałem z armią profesjonalnych naturalnych kulturystów. Są to najwięksi wolni od narkotyków zawodnicy na świecie. Nie ma ani jednego z nich, który byłby słaby. Każdy z nich jest Herkulesem w sile, w sensie względnym.

Dolna linia – jeśli chcesz zbudować mięśnie, dramatycznie popraw swój poziom siły w porównaniu z tym, gdzie jesteś teraz. To jest właśnie magia. Progresja napędza zyski.

Nie można zbudować 10 funtów mięśni w ciągu miesiąca, bez względu na to, co ktoś ci mówi. Możesz być w stanie zbudować 1-2 funty mięśni lub dodać 1/4 cala do swoich ramion w ciągu miesiąca, ale to o tym.

Każdy trening to krok. Jeśli nie cieszyć się, że krok, i starają się zmaksymalizować ten krok, wyniki nigdy nie przyjdzie.