Turystyka

Obostrzenia przez Covid

Być może zbyt łatwo jest schować głowę w piasek na tę irytującą myśl. Jednak istnieje również perspektywa konieczności zaszczepienia się podczas pobytu w tym kraju, aby powrócić do Wielkiej Brytanii, a następnie odizolowania się na 10 dni i poddania się dwóm kolejnym testom – a przy ponad 100 funtach koszt może być bolesny.

Właśnie dziś rano minister biznesu Anne-Marie Trevelyan był do punktu: „Premier był jasny, że na razie bursztyn oznacza 'proszę nie iść, chyba że istnieje pilny powód rodzinny i tak dalej, ponieważ nadal staramy się powoli poruszać przez naszą mapę drogową, aby być w stanie otworzyć się na 21 czerwca i chcemy to zrobić w sposób stabilny i ostrożny.”

Erm, jesteś przekonany? Nie jestem pewien, czy byłbym, gdybym był ustawiony na podróż bez względu na wszystko. Faktem jest, że emocje znacznie przewyższają zdrowy rozsądek logicznego umysłu i można argumentować, że jeśli rząd naprawdę chce ograniczyć podróże do krajów z bursztynowej listy, z pewnością powinien wymyślić znacznie wyraźniejszy komunikat – przez to mam na myśli jakąś sankcję? Albo bardziej solidny środek odstraszający niż tylko słowa.

Obecnie najnowsze dane pokazują, że tylko w tym tygodniu ponad 100 000 śmiałków z Wielkiej Brytanii wybiera się do Hiszpanii. Może powinniśmy po prostu zrezygnować z pomarańczowego światła i wprowadzić system dwóch kolorów?