Ogólnotematyczne Samorozwój

Pewność siebie

„Jeśli słyszysz w sobie głos, który mówi 'nie możesz malować’, to na wszelki wypadek maluj, a ten głos zostanie uciszony”. – Vincent Van Gogh

Właśnie skończyłem kurs NLP i wow, co to była za podróż! Rzeczy, których nauczyłem się o umyśle, całkowicie mnie rozwaliły i na zawsze zmieniły sposób, w jaki będę patrzył na świat.

Od sposobu, w jaki postrzegam rzeczy i je interpretuję, do faktycznego „słuchania” ludzi na zupełnie nowym poziomie; wszystko to sprawia, że o wiele bardziej doceniasz to, jak naprawdę niezwykły jest ludzki umysł.

Niesamowitą rzeczą w ludzkim umyśle jest to, że jest on bardzo podobny do komputera. Tak jak komputer można zaprogramować, aby spełniał określone zadania i wyniki, tak samo można to zrobić z umysłem.

Programując swój umysł, aby zmienić sposób w jaki interpretuje rzeczy i zmienić swoje standardy i wartości wszystko w kierunku sukcesu, możesz dosłownie zmienić wyjście swoich codziennych działań w życiu, tworząc przyszłość sukcesu, zaufania i spełnienia.

Pewność siebie jest dużym czynnikiem w tym. Bez pewności siebie, może być bardzo trudno stać się sukcesem, ponieważ automatycznie będziesz wątpić w siebie i ewentualny potencjał do zbierania nagród życia.

Na szczęście możesz zaprogramować siebie, zmieniając kilka działań i przekonań, aby stworzyć pewność siebie.

Pewność siebie jest w dużej mierze stan umysłu, i może być rozwijany przez podejmowanie codziennych działań, lub rytuałów. Możesz to zrobić przeznaczając czas każdego dnia, najlepiej 30 minut do godziny na czytanie lub słuchanie audiobooków, medytację i ćwiczenia.

Jeśli nie robisz czasu dla siebie, ktoś inny wykorzysta cię, abyś zrobił czas dla niego. Każdy może znaleźć godzinę w swoim dniu, wystarczy tylko małe poświęcenie, aby ją osiągnąć. Zainwestuj w siebie – to będzie Twoja największa inwestycja.