Nauka Ogólnotematyczne

Resweratrol

Niewiarygodna, ale wspaniała wiadomość dla osób, które są zbyt leniwe, by pójść na siłownię, ale zamiast tego uwielbiają pić wino!

Nowe badania przeprowadzone przez University of Alberta w Kanadzie dowiodły, że resweratrol, związek znajdujący się w czerwonym winie, może przynieść korzyści zdrowotne w sposób podobny do korzyści płynących z treningu.

Któż nie wolałby wypić kieliszka czerwonego wina zamiast spędzać spoconą godzinę na siłowni?

Główny badacz, Jason Dyck, mówi, że to, co znaleźli na temat czerwonego wina może faktycznie poprawić życie ludzi, którzy nie są w stanie ćwiczyć. To więcej niż świetna wiadomość.

Jak zaznacza, udowodniono, że resweratrol poprawia wysiłek fizyczny, funkcjonowanie serca i siłę mięśni tak samo jak sesja na siłowni.

„Myślę, że resweratrol mógłby pomóc populacjom pacjentów, którzy chcą ćwiczyć, ale są fizycznie niezdolni” – stwierdza Dyck. „Resweratrol mógłby naśladować ćwiczenia dla nich lub poprawić korzyści ze skromnej ilości ćwiczeń, które mogą wykonywać”.

Istnieją poważne dokumenty potwierdzające korzyści zdrowotne czerwonego wina, jak również badania, które pokazują, jak kieliszek wina dziennie może pomóc nam uniknąć rozwoju demencji lub raka.

Kieliszek czerwonego wina jest również korzystny dla naszego serca, zapobiega zbyt wczesnemu wyglądaniu na starość i może regulować poziom cukru we krwi.

Aby uzyskać więcej resweratrolu, można jeść jagody, masło orzechowe, czerwone winogrona i ciemną czekoladę. Nie powinniśmy jednak zapominać, że zrównoważona dieta połączona z ćwiczeniami, jeśli to możliwe, jest najlepszym, co można zrobić.