Biznes

Rozwój kariery

Przedstawimy najlepsze praktyki i wskazówki ekspertów dla profesjonalistów, którzy chcą przekazać swoją gotowość do nauki, aby pomóc w rozwoju kariery.

Dlaczego wykazanie chęci uczenia się jest tak ważne?

Pracodawcy chcą przyciągnąć wykwalifikowanych pracowników, ale priorytetem jest dla nich również dopasowanie kulturowe. Kiedy kandydat do pracy pokazuje, że jest otwarty na zmiany, naukę i podnoszenie swoich kwalifikacji, natychmiast staje się lepszą inwestycją. Podczas poruszania się po ścieżce kariery, zademonstruj swoją chęć do nauki, aby pracodawcy mogli dostrzec Twój potencjał rozwoju.

Jak pokazać swoją chęć do nauki i rozwoju

Istnieje wiele sposobów, aby pokazać pracodawcy, że jesteś chętny i żądny zdobycia nowych umiejętności. Oto pięć sugestii od ekspertów, abyś mógł zacząć.

Przedstaw przykłady tego, jak sam się uczysz.

Rada, aby być uczniem przez całe życie może wydawać się banałem, ale pokazanie, że jesteś aktywnym uczniem może odegrać znaczącą rolę w decyzji menedżera zatrudniającego).

Ciara Hautau była strategiem marketingu cyfrowego w Fueled, gdzie była odpowiedzialna za zatrudnianie nowych członków zespołu. Powiedziała nam, że jedną z najważniejszych cech, których szukała u kandydata, była umiejętność bycia na bieżąco z trendami poprzez dołączanie do branżowych newsletterów, czytanie blogów branżowych i oglądanie filmów instruktażowych. [Powiązany artykuł: Ludzie ufają newsletterom bardziej niż faktycznym wiadomościom].

„Byłbyś zaskoczony, jak wielu kandydatów potrafi wykonać powierzone im zadania, ale nie uczy się aktywnie na własną rękę” – powiedział Hautau. „Zwłaszcza [w] firmie technologicznej, narzędzia, standardy branżowe i technologia zawsze się zmieniają i jest niezwykle ważne, aby [nowi pracownicy] byli na szczycie tych trendów, bez proszenia ich o to przez menedżerów”.

Ale samo bycie na szczycie trendów nie wystarczy. Paul McDonald, starszy dyrektor wykonawczy w Robert Half, powiedział, że powinieneś przygotować konkretne przykłady tego, jak zdobywasz tę wiedzę.

„Czy w minionym stanowisku zgłosiłeś się na ochotnika do wykonania rozciągliwego zadania i osiągnąłeś świetne wyniki, popychając się do nauki nowej umiejętności lub strategii?”, powiedział. „Czy jesteś samoukiem w języku kodowania, czy też na własną rękę szukałeś profesjonalnego certyfikatu, aby utrzymać swoje umiejętności na bieżąco? Garść takich anegdot jest kluczowa do podzielenia się nimi podczas rozmów kwalifikacyjnych.”