Ezoteryka

Rytuały miłosne

Stosowanie zaklęć miłosnych było powszechne od wieków, a niektórzy historycy datują je nawet na czasy starożytnego Egiptu. Pod koniec XIX i na początku XX wieku magia rozpowszechniła się także w basenie Morza Śródziemnego. Zaklęcia miłosne można znaleźć na całym świecie, w różnych formach i o różnym stopniu znaczenia.

Zaklęcia miłosne są często spotykane w folklorze, literaturze pięknej i kulturze popularnej. Często kojarzone są z magią i czarami, ale można je także znaleźć w niektórych religiach. Wiele lokalnych i regionalnych organizacji, grup, a nawet rządów jest nadal tak silnie związanych z korzeniami tych zaklęć, że co roku celebrują różne formy zaklęć miłosnych.

Istnieje wiele różnych rodzajów zaklęć miłosnych, wszystkie mają różne cele i różny stopień intencji. Dobre intencje wskazują na najbardziej autentyczną, czystą, lojalną i obfitą stronę miłości. Natomiast złe intencje często prowadzą do ciemniejszych stron miłości, takich jak zaklęcia związane z pożądaniem, wiązaniami lub środkami odstraszającymi. Bez względu na rodzaj zaklęcia miłosnego, intencja serca rzucającego jest kluczowa. W końcu energia najlepiej płynie tam, gdzie jest zaproszona.