Psychologia Związki

Separacja

Większość separacji kończy się rozwodem, ale niektóre nie. Często, gdy para się rozstaje, przynajmniej jeden z partnerów jest już skończony; zainwestowali wiele wysiłku i energii psychicznej, aby dotrzeć do tego punktu, a teraz zmiana kursu jest jak próba zawrócenia barki.

Ale dla niektórych, separacje mogą zapewnić przerwę potrzebną do ponownego uruchomienia związku. Oto cztery sposoby myślenia i używania separacji w związku:

1. Obniżenie temperatury emocjonalnej

To zwykle dzieje się, gdy masz straszny argument w sobotę wieczorem, a jeden tupie daleko, jeździ daleko, i śpi na kanapie ich siostry lub przyjaciela na noc lub dwie. Chodzi o obniżenie temperatury, każdy bierze kilkaset głębokich oddechów, osiedla się i przegrupowuje.

Ale w przypadku niektórych par, które zasadniczo kłócą się non stop, jeden z partnerów będzie czuł, że nadszedł czas, aby zadzwonić do zatrzymania. Tutaj, separacja nie jest dwie noce na kanapie, ale wprowadzanie się z siostrą lub mamą lub coraz miesiąc do miesiąca umeblowane mieszkanie na kilka tygodni lub miesięcy. Chodzi o to, by uwolnić się od tego całego napięcia.

2. Oczyść swoją głowę

Kiedy widzę pary, które są na linach i jeden mówi o separacji, jednym z powodów, które dają jest to, że po prostu potrzebują przestrzeni. Czasami chodzi o obniżenie temperatury, ale często chodzi o bycie z dala od tego wszystkiego, mając przestrzeń, aby dowiedzieć się, gdzie jesteś i czego chcesz.

3. Ustalcie, jak się czujecie oboje

Może to nie jest jeden krok przed rozwodem, ale kilka kroków wstecz. Tutaj separacja ma poczucie rozwodu, ale intencją jest, aby zobaczyć, jak czujesz się o innych, gdy zarówno krok z powrotem z całego konfliktu i napięcia.

Zauważyłam, że osoba, która jest bardziej zaangażowana w separację czuje się świetnie przez kilka miesięcy – ma poczucie nie tylko ulgi, ale i wolności. Często jest to pierwszy raz od kiedy są w związku, że mają czas dla siebie i mogą robić to, co chcą. Czują się świetnie. Tymczasem druga osoba, która czuje się pozostawiona, jest nieszczęśliwa przez dni, tygodnie, a nawet miesiące.

Ale potem mogą się przełączyć. Osoba, która cieszyła się wolnością, czuje się teraz samotna; druga odbija się i zaczyna czuć się tak, jak ich partner czuł się kilka miesięcy temu. Albo oboje zdają sobie sprawę, że tęsknią za sobą, albo nie.