Ogólnotematyczne Psychologia Związki

Terapia par

W terapii par, jedną z najważniejszych koncepcji jest pomoc każdej osobie w zobaczeniu i zrozumieniu punktu widzenia drugiej osoby. To może być bardzo potężne, aby przejść jedną osobę przez proces myślowy, działania i emocje, które ich partner doświadczył podczas kłótni. Ustanowienie tej umiejętności jest kluczowym narzędziem dla pary, aby być w stanie spojrzeć na zarówno przeszłe i przyszłe argumenty przez inny obiektyw. Jeśli uda się usunąć przekonanie, że jedna osoba ma rację, a druga jest w błędzie, drzwi do pojednania otwierają się szeroko.

A jednak będą takie chwile, kiedy żadna ilość eksploracji czy wyjaśnień nie zmieni czyjegoś rozumienia argumentu, ani nie zmniejszy jego poczucia krzywdy i urazy.

To jest zupełnie normalne. I prawdopodobnie ten jeden argument, lub ten jeden drobiazg, ten jeden incydent, nie jest wart zakończenia waszego małżeństwa.

Pozwólcie mu odejść. Ponieważ trzymanie się kłótni, która nie służy waszemu związkowi, jest wysyłaniem wiadomości, że wygranie kłótni jest ważniejsze niż pozostanie w waszym małżeństwie.

Prowadź z miłością.

Zdarzają się sytuacje, w których najlepszym sposobem na poprawienie relacji jest po prostu odpuszczenie sobie kłótni, zdrady czy rozczarowania, które niszczą wasze małżeństwo, a zamiast tego prowadzenie go z miłością. Innymi słowy, idąc naprzód, oboje partnerzy zgadzają się, że miłość, którą macie dla siebie nawzajem jest dana, pomimo argumentów, które się pojawiają. Zgadzacie się, że intencją nie jest skrzywdzenie drugiej osoby. I zgadzacie się przeprosić, jeśli ktoś zostanie zraniony.

Małżeństwo to długoterminowa inwestycja obarczona długotrwałymi pretensjami. Pamiętaj, że jest to osoba, z którą zdecydowałeś się związać, pomimo jej wad i twoich. Kiedy związek zaczyna czuć się niebezpiecznie i niestabilnie, naszą tendencją jest skupianie się na negatywach, które się pojawiają.

Ale jeśli zawsze skupiasz się na negatywach, zbyt łatwo jest zapomnieć o miłości, którą czujesz do siebie. Prowadzenie z miłością jest w zasadzie zgodą na danie partnerowi korzyści z wątpliwości, że chce on, aby ten związek działał tak samo jak ty.

Żadne małżeństwo nie jest doskonałe, a każda para, która twierdzi, że nigdy nie walczy, albo kłamie, albo jest przerażona tym, co może się stać, jeśli pozwolą, by ich prawdziwe uczucia wyszły na jaw.

Małżeństwo nie powinno być dobrze przygotowanym tańcem, ale raczej okazją do nauki i rozwoju z inną osobą.