Biznes

Tworzenie treści na swoje strony www

Pisanie klastrów tematycznych prawdopodobnie brzmi jak dużo pracy. Ale to po prostu napisanie kilku postów na blogu na dany temat i połączenie ich razem. Łączenie może być proste lub rozbudowane, to zależy od Ciebie. W tej sekcji znajdziesz szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak pisać klastry tematyczne.

Przejrzyj już istniejące treści

Istnieje duża tendencja do posiadania przez Ciebie treści, które można zredagować w klaster tematyczny. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od przyjrzenia się słowom kluczowym, na które celowałeś w przeszłości i artykułom, które uplasowały się najwyżej. Przeanalizuj je i odkryj, jak możesz maksymalnie wykorzystać te treści. Jakie podtematy można stworzyć? Jakie pytania zadają ludzie na dany temat? Więcej dowiesz się na stronie https://vision-it.pl/badania-slow-kluczowych/

Wszystkie te dane możesz wydobyć za darmo ze swojego Google analytics, czyli jeśli jest on połączony z Twoją konsolą wyszukiwania Google. Musisz zauważyć, że jeśli twój Google analytics i konsola wyszukiwania nie są połączone, nie otrzymasz tych danych. Zaczynasz otrzymywać wszystkie informacje ze swojego Google analytics, gdy wykonasz to połączenie.

Jeśli już nawiązałeś to połączenie w przeszłości, skorzystaj z raportu niestandardowego i dowiedz się, jakie zapytania wyszukiwania sprowadzają ludzi do Twojej witryny. Jeśli nie, możesz skorzystać z płatnej usługi, takiej jak Ahrefs, która może powiedzieć ci o rankingach wyszukiwania twoich treści internetowych.